Obklopuješ sa úspešnými ľuďmi?

Človek je tvor spoločenský, a teda žije v určitých skupinách. Tieto skupiny ľudí tvorí rodina, priatelia, spolužiaci či kolegovia. Aké dôležité je však nájsť úspešných ľudí, ktorých si môžeš vybrať a ktorými sa budeš obklopovať neskôr v živote?

V časoch škôlky či puberty si vyhľadávame kamarátov na základe toho, akí sú vtipní, ako si s nimi rozumieme. Veľa z nás mohlo mať kamaráta, ktorý ani kamarátom nebol, ale bola s ním sranda. V skoršom veku nám takéto známosti úplne stačia, čo ale o pár rokov?

Ja som si začal všímať to, s akými ľuďmi sa stýkam nejaký ten čas dozadu, no mohol som byť aj trošku šikovnejší a začať si tieto veci uvedomovať skôr. Keď ste totiž ambiciózny a chcete niečo dokázať, s priemernými “kamarátmi” sa neuspokojíte. Nechcem teraz vyznieť ako nejaký nafúkaný, rozmaznaný chalan, no ľudia, ktorí sú okolo mňa by mali mať aspoň niečo do seba.

Takýto priateľ, čo i len jeden, nám môže pomôcť v budovaní svojej osobnosti či sna. Poháňa nás vpred. Motivuje nás. Je totiž dôkazom toho, čo chceme dosiahnuť i my, kde chceme byť. Taký predavač za pultom, ktorý je so svojou prácou spokojný nás asi ťažko donúti vystúpiť z našej komfortnej zóny. 

Takýchto ľudí ale nie je veľa, v mojom veku už duplom nie. A ak na takého narazíš a budeš si s ním rozumieť, drž sa ho. Mne úplne stačí, že mám kamaráta, za ktorým prídem s nápadom, on sa vyjadrí a ak sa zhodneme, že to má potenciál, skúsime to. A toto si ja na ľuďoch neuveriteľne cením. Schopnosť vedieť sa nadchnúť pre veci. A ak máš aj ty nejaký nápad a zdieľaš podobný pocit, aký som mal donedávna ja, že tu nie je nikto, s kým by ho mohol prediskutovať, môžeš ma kontaktovať na viktor.smidak@gmail.com.

Obklopuješ sa úspešnými ľuďmi?
Hodnotenie článku
About The Author

Viktor Šmidák

Mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle. Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor.

Leave A Response

* Denotes Required Field