MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov

...ide o to, aby sme urobili niečo zábavné, zohnali peniaze a pokúsili sa zmeniť svet

Darujte jednoducho a rýchlo...

MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov je občianske združenie, ktorého iniciatívou je ukázať ako môžete nájsť váš zmysel života tým, že budete robiť to, čo vás skutočne baví a necháte si za to platiť. Pomáhame ľuďom objaviť ich talent, následne ho rozvinúť a napokon pretaviť do osobnej značky.

MAOi je skratka slov myslite a obchodujte inak, teda myslíme inak a robíme veci inak. Poukazujeme na iné uhly pohľadu, spájame zdanlivo nespojiteľné a tým ponúkame netradičné a originálne riešenia. Nebojíme sa ísť proti prúdu, zdieľať naše know how, názory a otvorene hovoriť o tom, ako môžete zarábať inak – na tom, čo vás baví. Digitálne nomádstvo je životný štýl (digitálny lifestyle), ktorý spája cestovanie, zábavu, zážitky a prácu/zamestnanie v jedno.

Objavte váš talent. Objavte vašu značku. #RBMČMB

Dôvodom založenia inštitútu bolo ponúknutie riešení na potreby spojené s dnešnou digitálnou dobou, podnikaním, kariéry snov, zamestnaním na mieru, no aj na potreby spojené so štúdiom na stredných a vysokých školách. Trend tento doby je jasný - každý z nás chce robiť, čo ho baví a mať za to zaplatené, plniť si svoje sny a túžby, cestovať a zabávať sa. Každý z nás predsa túži po zmysluplnom, šťastnom a úspešnom živote...

Trendom tejto digitálnej doby je práca, alebo zamestnanie na mieru, spojené so životom a osobnými potrebami človeka. Preto sme sa rozhodli rozšíriť na Slovensko myšlienku Digitálneho nomádstva, ktoré je riešením na potreby tejto doby a prepája prácu, zábavu a cestovanie v jedno. Sme prvou oficiálnou inštitúciou na Slovensku, ktorá sa snaží vzbudiť povedomie o životnom štýle zvanom digitálne nomádstvo a metóde #RBMČMB. Digitálna revolúcia v zamestnaní a podnikaní je tu...

Náš inštitút sa zaoberá komplexnými riešeniami šitými na mieru podnikateľom, zamestnancom, študentom, ale aj nezamestnaným a sociálne slabším. Pýtate sa ako? Pomocou digitálneho nomádstva a metódy #RBMČMB, ktoré predstavujú stavebný materiál v našich službách a projektoch. S nami nič nie je nemožné, aj keď prvý pohľad ukazuje opak. Je to však výzva a my takéto výzvy milujeme...

Umožňujeme ľuďom uvedomiť si, skrz naše služby, že vďaka myšlienke MAOi môžu zmeniť svoje myslenie, zmeniť svoj svet a prispieť tak k spoločnému celoživotnému cieľu – robiť svet lepším a zmysluplnejším pre nás, naše rodiny, priateľov a ďalšie generácie. V MAOi Inštitúte pre Digitálnych Nomádov podporíme každý zmysluplný nápad, projekt, alebo človeka, pretože spoločne dokážeme meniť svet (minimálne naše okolie a Slovensko) k lepšiemu. Dokážeme to spoločne...

Digitálny nomádi sú jednotlivci, ktorí pracujú zo svojej dielne na diaľku a cestujú po svete. Dôležitou súčasťou tejto práce sú digitálne technológie a nástroje, medzi ktoré patrí počítač, smartfón, kamera, fotoaparát a iné digitálne vybavenie. Nebavili ich klasické a nudné formy práce a zamestnania, chceli od svojho života viac a preto opustili svoj komfortný priestor a vydali sa na cestu za dobrodružstvom.

Dielňa, teda pracovný priestor digitálneho nomáda môže byť hocaké prostredie, v ktorom sa cíti dobre, pohodlne a má priestor na prácu. Najbežnejšími pracovnými dielňami sú kaviarne, verejné knižnice, parky, čajovne, náš domov, no aj pláže na vychýrených miestach sveta, ale tiež aj vlaky, autobusy a lietadlá.

10,000 +

Hodín praxe

V našom podnikaní, ale aj v MAOi Inštitúte pracujeme s metódou learning by doing, teda učením sa v praxi.

Hlavným cieľom inštitútu je vybudovať a združovať komunitu aktívnych malých a stredných podnikateľov, ktorí chcú začať podnikať a zarábať tak na tom, čo ich baví, teda uskutočňovať pri tom svoje sny, túžby a meniť svojimi nápadmi svet k lepšiemu.

Úlohou inštitútu je poskytovať zázemie a pomáhať najmä mladým začínajúcim podnikateľom, formou komplexného podnikateľského inkubátoru, čo pomôže vybudovať komunitu domácich, ale aj zahraničných podnikateľov, ktorých naučíme ako sa dá myslieť a obchodovať inak, teda zarábať na tom, čo ich baví a podnikať tak z pláže ako digitálny nomád.

7,500 +

Minút vzdelávania

Ponúkame nekonvenčné vzdelanie, ktoré je potrebné pre život a podnikanie. Takéto vzdelanie však v škole nenájdete.

1,250 +

Zažitých dobrodružstiev

Každý jeden deň by vám mal priniesť vďaka MAOi a #RBMČMB nové zážitky a dobrodružstvá hoc aj v bežnom živote.

Percentuálne rozdelenie aktivít v MAOi Inštitúte

Tím a členovia MAOi Inštitútu

Kreatívec s kopou nápadov v hlave. Sám seba definujem ako lenivého podnikateľa, pretože sa riadim pravidlom 20/80. Aktívne propagujem digitálny životný štýl a koncept podnikania #RBMČMB. Moje životné krédo je: Rob, čo ťa baví, buď sám sebou a nechaj si za to platiť.


Dôvod, prečo som založil MAOi Inšitút pre Digitálnych Nomádov bol jednoduchý, no rebelský. Chcem ukázať ľuďom ako si môžu plniť svoje sny a túžby skrz digitálny lifestyle #RBMČMB (robím, čo ma baví) bez toho, aby museli mať veľa peňazí, skúsenosti a vedomosti.

Lukáš Franko
Lukáš Franko Podnikateľ, predseda MAOi Inštitútu, social media manažér

facebook_icon11     twitter_icon11     google_icon11     icon-instagram-45x45

Zastávam životný štýl digitálneho nomádstva, radím sa k sofistom. Moje životné krédo je: Život je hra, tak ju hraj najlepšie ako vieš – veď iba ty máš svoj život vo svojich rukách. Mám rád pohyb, knihy, zábavu, prírodu a samozrejme cestovanie.


Dôvod, prečo som sa chytil tejto myšlienky je podpora nových podnikateľov, nakoľko začať sám a nemať sa s kým poradiť je veľmi náročné a jedinec neurobí zbytočné chyby. Zároveň chcem dostať do povedomia možnosti moderného podnikania a tým podporiť slovenský trh.

Peter Velický
Peter Velický Podnikateľ, podpredseda MAOi Inštitútu, dobrovoľník

facebook_icon11

Ahoj, som Marika a som grafická dizajnérka. Venujem sa grafickej tvorbe, ako aj vytváraniu rôznych reklamných materiálov, elektronických, ale najmä tlačených materiálov. Ďalej sa venujem voľnej grafike, ilustrácii ale aj kresbe.


Mám rada umenie, čítanie, hudbu a spánok. V MAOi Inštitúte mám na starosti grafiku a dizajn, teda ak chcete radu, pošlite mi správu na Facebooku.

Marika Skaličanová
Marika Skaličanová Grafická dizajnérka, členka MAOi Inštitútu, študentka

facebook_icon11

Som mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle.


Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor. V MAOi Inštitúte mám na starosti blog a písanie, teda ak niečo potrebujete, píšte mi.

Viktor Šmidák
Viktor Šmidák Bloger, člen MAOi Inštitútu, študent

facebook_icon11

...viac o inštitúte

Príbeh zakladateľa

Príbeh Lukáša, ktorý rozpráva o tom, ako našiel zmysel života vďaka #RBMČMB

Služby a Projekty

Náš inštitút sa zaoberá komplexnými riešeniami šitými na mieru zameraných...

Manifest

Manifest definuje našu víziu, zameranie, poslanie a hodnoty, ktorými sa riadime...

Blog

Tento blog je okrem návodov a postupov ako objaviť váš talent, následne ho rozvinúť...

Kontakt a Podpora

Páči sa vám myšlienka MAOi Inštitútu a chcete s nami spolupracovať, kontaktovať nás, či podporiť?