FAQ - Často kladené otázky a odpovede

Chcete vedieť čo znamená digitálny lifestyle, alebo #RBMČMB? Prečítajte si  často kladené otázky a odpovede.

Podporte nás a darujte...
  • q-iconMAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov

    MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov je občianske združenie, ktorého iniciatívou je ukázať ako môžete nájsť váš zmysel života tým, že budete robiť to, čo vás skutočne baví a necháte si za to platiť. Pomáhame ľuďom objaviť ich talent, následne ho rozvinúť a napokon pretaviť do osobnej značky. Viac o MAOi Inštitúte sa dočítate v sekcii „MAOi Inštitút“, alebo na tomto odkaze.

  • q-iconČo znamená skratka MAOi?

    MAOi je skratka slov myslite a obchodujte inak, teda myslíme inak a robíme veci inak. Poukazujeme na iné uhly pohľadu, spájame zdanlivo nespojiteľné a tým ponúkame netradičné a originálne riešenia. Nebojíme sa ísť proti prúdu, zdieľať naše know how, názory a otvorene hovoriť o tom, ako môžete zarábať inak – na tom, čo vás baví. Viac informácií o našich riešeniach nájdete v sekcii „Riešenia“, alebo na tomto odkaze.

  • q-iconPrečo vznikol MAOi Inštitút?

    Dôvodom založenia inštitútu bolo ponúknutie riešení na potreby spojené s dnešnou digitálnou dobou, podnikaním, kariéry snov, zamestnaním na mieru, no aj na potreby spojené so štúdiom na stredných a vysokých školách. Trend tento doby je jasný – práca, alebo zamestnanie na mieru, spojené so životom a osobnými potrebami človeka.

    Každý z nás chce robiť, čo ho baví a mať za to zaplatené, plniť si svoje sny a túžby, cestovať a zabávať sa. Digitálna revolúcia v zamestnaní a podnikaní je tu. Pridáte sa? Každý z nás predsa túži po zmysluplnom, šťastnom a úspešnom živote…

  • q-iconCieľ a úloha MAOi Inštitútu

    Hlavným cieľom inštitútu je vybudovať a združovať komunitu aktívnych malých a stredných podnikateľov, ktorí chcú začať podnikať a zarábať tak na tom, čo ich baví, teda uskutočňovať pri tom svoje sny, túžby a meniť svojimi nápadmi svet k lepšiemu.

    Úlohou inštitútu je poskytovať zázemie a pomáhať najmä mladým začínajúcim podnikateľom, formou komplexného podnikateľského inkubátoru, čo pomôže vybudovať komunitu domácich, ale aj zahraničných podnikateľov, ktorých naučíme ako sa dá myslieť a obchodovať inak, teda zarábať na tom, čo ich baví a podnikať tak z pláže ako digitálny nomád.

  • q-iconAko sa stať členom MAOi Inštitútu?

    Členstvo v inštitúte je dobrovoľné. Členom inštitútu môže byť fyzická ako aj právnická osoba (nemusí ňou byť len občan, alebo právnická osoba Slovenskej republiky), ktorá súhlasí s cieľmi a stanovami inštitútu. Prijatiu za člena predchádza podanie prihlášky a súhlas predstavenstva inštitútu s prijatím za člena.

    Nasleduje zaplatenie členského príspevku, na základe platného cenníka poplatkov, uverejneného v aktuálnej prihláške za aktuálny rok, čím nadobudne členstvo platnosť a účinnosť. Následne dostane člen osvedčenie o svojom členstve v inštitúte. Ak máte záujem o členstvo, stačí napísať na náš email institut@maoi.sk a my vám obratom pošleme všetky potrebné informácie.

  • q-iconAko môžem podporiť MAOi Inštitút?

    Páči sa vám náš inštitút a jeho myšlienky? Chcete nás nejako podporiť, no neviete ako? Máme viacero možností podpory, kde medzi hlavné podporné možnosti patrí finančný dar, alebo nefinančný dar. V prípade finančného daru môžete darovať jednoducho a rýchlo prostredníctvom platobnej brány, ktorú prevádzkuje portál darujme.sk a teda projekt ĽudiaĽuďom.sk.

    Avšak kreativite sa medze nekladú, čiže ak nás chcete podporiť inou formou, napíšte nám. Budeme veľmi vďačný za každú podporu, ktorú nám poskytnete. Viac informácii o možnostiach podpory nájdete na tomto odkaze, nakoľko pravidelne aktualizujeme možnosti podpory a spolupráce.

  • q-iconManifest MAOi Inštitútu

    Manifest definuje našu víziu, zameranie, poslanie a hodnoty, ktorými sa riadime. Je to niečo také ako naša doktrína pravidiel a noriem, ktoré jednoducho považujeme za holé fakty a stojíme si za nimi. Každý člen MAOi Inštitútu musí byť plne stotožnený s etickým kódexom inštitútu, ktorý vychádza z nášho manifestu. Manifest je niečo nadčasové, niečo, čo tu ostane, aj keď my ako zakladajúci členovia už na tomto svete nebudeme – je to naše posolstvo, ktoré chceme odovzdať ďalším generáciám. Manifest MAOi Inštitútu pre Digitálnych Nomádov nájdete na tomto odkaze.

  • q-iconEtický kódex MAOi Inštitútu

    Etický kódex predstavuje súhrn morálnych noriem, pravidiel a princípov, ktoré by mal dodržiavať každý člen, ale aj sympatizant MAOi Inštitútu pre Digitálnych Nomádov o.z. (ďalej len MAOi Inštitút). Kódex je všeobecným určením pravidiel a princípov a vychádza priamo z manifestu MAOi Inštitútu. Etický kódex si môžete stiahnuť a prečítať na tejto stránke.

  • q-iconKde nájdem materiály pre média?

    Materiály pre média (Brožúra MAOi Inštitútu, Stanovy, Výročné správy, Správa z valného zhromaždenia, Logo manuál, Etický kódex a iné) nájdete v sekcii „Pre média“, kde odkaz sa nachádza dole v pätičke stránky, alebo na tomto odkaze. Materiály sú voľne dostupné a je možné si ich stiahnuť vo viacerých formátoch. Prípadne, ak nenájdete to, čo potrebujete, stačí si to vyžiadať emailom na institut@maoi.sk.

  • q-iconKontakt na štatutárne orgány

    Predstavenstvo je štatutárnym a zároveň aj výkonným orgánom inštitútu, ktorý riadi činnosť inštitútu a koná v jeho mene, má dvoch členov a to predsedu a podpredsedu. Predsedom MAOi Inštitútu je Ing. Lukáš Franko a podpredsedom je Peter Velický. Kontakt na tieto osoby nájdete v sekcii „Kontakt“, alebo kliknutím na tento odkaz.

  • q-iconKde nájdem stanovy MAOi Inštitútu?

    Stanovy MAOi Inštitútu pre Digitálnych Nomádov, ako aj ďalšie materiály (výročné správy, tlačové správy, zápisnice z valných zhromaždení a iné) vrátane logo manuálu nájdete v sekcii „Pre média“ , kde odkaz sa nachádza dole v pätičke stránky.

  • q-iconVízia MAOi Inštitútu

    Veríme, že každý môže nájsť svoj zmysel života, byť šťastný a úspešný zároveň, preto je potrebné robiť to, čo vás skutočne baví a nechať si za to platiť. Veríme, že vaše nápady dokážu meniť svet k lepšiemu.

  • q-iconČo znamená #RBMČMB?

    Hastag #RBMČMB znamená skratku slov „Robím Čo Ma Baví“. V podstate ide o naše krédo, ktorým sa v MAOi Inštitúte riadime. Tento hastag môžete nájsť najmä na sociálnej sieti Instagram a tiež aj v v príspevkoch, či statusoch na našich sociálnych sieťach. O tejto tému rozpráva eBook, ktorý sa pripravuje. Viac informácií o #RBMČMB nájdete na našom blogu.

  • q-iconČo je digitálny lifestyle?

    Digitálny Lifestyle znamená digitálny životný štýl, teda v podstate sa jedná o digitálne nomádstvo v praxi. Viac informácií o digitálnom lifestyle nájdete na našom blogu.

  • q-iconČo je digitálne nomádstvo?

    Digitálne nomádstvo je životný štýl (digitálny lifestyle), ktorý spája cestovanie, zábavu, zážitky a prácu/zamestnanie v jedno. Doslovný preklad pojmu digitálne nomádstvo je digitálne kočovanie, to znamená cestovanie spojené s prácou na diaľku, alebo z domu. Viac informácií o digitálnom nomádstve nájdete na našom blogu.

  • q-iconAko sa stať digitálnym nomádom?

    Digitálnym Nomádom sa môže stať ktokoľvek. Existuje viacero foriem digitálneho nomádstva, pri ktorých môžete cestovať pár týždňov v roku, ale aj pár mesiacov. Môžete navštíviť jednú krajinu, ale aj dvanásť krajín za rok. Záleží to od vášho dôvodu, prečo chcete cestovať – či chcete spoznávať svet, nové kultúry, nadväzovať nové kontakty, naučiť sa nové jazyky, objavovať neopísateľné prírodné scenérie, užívať si oddych na tropických plážach, zažívať dobrodružstvá, ochutnávať exotické jedlo a drinky zresetovať hlavu a myšlienky. Viac o tom, ako sa môžete stať digitálnym nomádov/nomádkou, nájdete v pripravovanom eBooku, ako aj na našom blogu.

  • q-iconKto je digitálny nomád?

    Digitálny nomád je multitalentovaný/á čávo/čaja z ulice s notebookom, múdrym telefónom, alebo goupročkou v ruke, z času na čas aj so špuntami (slúchadlami) v ušiach a tvári sa že zanietene ťuká do klávesnice.

    a teraz vážne…

    Digitálny nomádi sú jednotlivci, ktorí pracujú zo svojej dielne na diaľku a cestujú po svete. Dôležitou súčasťou tejto práce na diaľku sú digitálne technológie a nástroje, medzi ktoré neodmysliteľne patrí počítač, smartfón, kamera, fotoaparát a iné digitálne vybavenie. Nebavili ich klasické a nudné formy práce a zamestnania, chceli od svojho života viac a preto opustili svoj komfortný priestor a vydali sa na cestu plnú dobrodružstva.

  • q-iconAko a kde pracuje digitálny nomád?

    Digitálny nomád je zväčša expertom, teda odborníkom v určitom odbore, profesii a buduje vlastnú značku, alebo pracuje odborník pre väčšiu, či menšiu firmu – tzv. je to odborník na voľnej nohe.

    Profesie digitálneho nomáda sú skutočne širokospektrálne, čiže digitálnym nomádom sa môže stať ktokoľvek.

    Dielňa, teda pracovný priestor digitálneho nomáda môže byť hocaké prostredie, v ktorom sa cíti dobre, pohodlne a má priestor na prácu. Najbežnejšími pracovnými dielňami sú kaviarne, verejné knižnice, parky, čajovne, náš domov, no aj pláže na vychýrených miestach sveta, ale tiež aj dopravné prostriedky. Viac informácií o digitálnom nomádstve nájdete na našom blogu.

...viac o inštitúte

MAOi Inštitút

MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov je občianske združenie, ktorého iniciatívou je ukázať...

Príbeh zakladateľa

Príbeh Lukáša, ktorý rozpráva o tom, ako našiel zmysel života vďaka #RBMČMB

Služby a Projekty

Náš inštitút sa zaoberá komplexnými riešeniami šitými na mieru zameraných...

Blog a Manifest

Manifest definuje našu víziu, zameranie, poslanie a hodnoty, ktorými sa riadime...

Kontakt a Podpora

Páči sa vám myšlienka MAOi Inštitútu a chcete s nami spolupracovať, kontaktovať nás, či podporiť?