Aký podstatný je samotný nápad?

Nie je tomu tak dávno, čo som si myslel, že práve myšlienka je najdôležitejším elementom celého procesu tvorenia svojho biznisu. Bránil som si ju zubami nechtami, a keď sa ma niekto opýtal, či mám nejaký nápad, rázne som povedal nie. Nedávno som sa ale dozvedel, že myšlienka ani zďaleka nie je to hlavné.

Na jednej akcii som totiž počul zaujímavý prednes. Veľa ľudí si rado necháva svoj nápad len pre seba so zámienkou, že keby sa zdôverili niekomu inému, tento človek by to mohol zneužiť. Je tu ale viacero dôvodov na to, aby sme sa takéhoto kroku z druhej strany nemali obávať.

Logicky, ak sa ťa takúto otázku opýta niekto cudzí, zvyčajne sme uzavretí. A na tom nič nie je. Ak nám takúto otázku však položí niekto blízky a my sme napriek tomu tajnostkári, buď sme paranodiní alebo nám títo ľudia blízki nie sú. S rodinou sa teda o svoje myšlienky kľudne podeľ.

Ďalším dôvodom je fakt, že osoba, ktorej sa pochváliš by ti mohla pomôcť. Ani nevieš, kto koho pozná, čo robil či to, aké má skúsenosti. Takto jednoducho by si mohol nájsť svojho budúceho biznis partnera alebo naopak niekoho, kto ti povie, že niečo podobné už existuje.

Na poslednú prekážku sa pozerám z pozície človeka, ktorý počul nápad niekoho iného. Odpovedaj si aj ty, chcel by si začať niečo, čo napadlo niekoho iného? Pravdepodobne nie. Je to vec subjektívna, no dovolím si tvrdiť, že väčšina z nás by toho nebola schopná. Jednou vecou je morálne hľadisko, mne osobne by to nedovolilo ani vlastné ego.

Nemôžem povedať, že s tým, čo máš v hlave sa máš chváliť každému, kto sa bude pýtať. Ak máš pocit, že svoj nápad dotiahneš do víťazného konca a nebudeš čeliť žiadnym prekážkam, môžeš si ho nechať pre seba. V opačnom prípade ale aj tak odporúčame o ideách diskutovať s ľuďmi, ktorým veríš a ktorí ťa môžu posunúť vpred.

 

 

Aký podstatný je samotný nápad?
Hodnotenie článku
About The Author

Viktor Šmidák

Mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle. Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor.

Leave A Response

* Denotes Required Field