Wow! Jubilejná Bystrická Hodinka dopadla nad očakávania

Vyše sto hostí navštívilo Národný dom, aby si vypočuli zaujímavosti o Bystrickom podzemí z úst pána Richarda Senčeka. Zároveň tým oslávili naše prvé narodeniny a vychutnali si aj prekvapenie – sladkú tortu.

Presne rok, pravidelne raz do mesiaca, môžete zažiť zaujímavé „stretnutie s históriou“, známe pod názvom Bystrická hodinka. Organizátori (OZ Banskobystrický okrášľovací spolok a MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov) k prvému výročiu pripravili nielen pútavú a zaujímavú tému, ale aj prekvapenie pre všetkých hostí.

Bystrická hodinka sa stalaneodmysliteľnou súčasťou pravidelných podujatí organizovaných v meste Banská Bystrica. Chronologický výklad histórie Banskej Bystrice mali všetci prítomní možnosť sledovať od novembra minulého roka.

Pri témach, ako sú Vznik mesta a mestský erb, Cesty medi, Turzovsko Fugerovská spoločnosť, Mestské opevnenia, hradby a bašty, Naše kostoly, História obce Svätý Jakub alebo História obce Kremnička, sa vystriedali mnohí významní banskobystrickí historici, pedagógovia, archeológovia.

Plagát_Jedenásta Bystrická Hodinka

Určite sú Banskobystričnom známe mená ako Jozef Ďuriančik, Vladimír Sklenka, Martin Kvietok, Marta Mácelová, Marcel Pecník či Tatiana Salajová, ktorí obohatili podujatie skvelým výkladom a prezentáciami.

 Bystrická Hodinka v médiách

Wow! Jubilejná Bystrická Hodinka dopadla nad očakávania
Hodnotenie článku
About The Author

Lukáš Franko

Kreatívec s kopou nápadov v hlave, ktorý kreslí myšlienkové mapy. Pomáha ľuďom premeniť ich nápad na projekt a podnikanie. Navrhuje, vizualizuje a realizuje mapu digitálnych stratégií zameraných na sociálne média. Jeho poslaním je inšpirovať druhých, aby robili to, čo ich baví, boli sami sebou a nechali si za to platiť.

Leave A Response

* Denotes Required Field