|Vikulkov kútik|Prečo som sa rozhodol “budovať svoju značku” a písať pre MAOI?

Bol to obyčajný deň. Prišiel som zo školy, samozrejme som sa naučil a pripravil na ďalší deň. Začal som pozerať seriál (o tom niekedy inokedy) a v tom mi cinkol telefón. A sám vieš, ako to je. V hlave máš naraz rôzne matematické vzorce, kombinatoriku a rozmýšľaš, s kým si si písal, ale odpovede si sa nedočkal. Tentokrát to však bolo inak.

Asi už tušíš, kto mi napísal. Jednalo sa o Lukáša, jedného zo zakladateľov webu, ako aj samotnej myšlienky maoi. S Lukášom sme sa spoznali na jednom projekte (ale o tom tiež inokedy), kde sme spolu strávili týždeň. V tej dobe sa mi nejako nepochválil, ako on sám hovorí, nerád prezentuje svoje záujmy len tak hocikomu. Už vtedy ale na mňa pôsobil trochu inak.

Keď mi ale teraz písal, tušil som, že mi nepíše len pre moje pekné modré oči a skvelý zmysel pre humor. Chcel sa so mnou podeliť o to, čo počas posledných rokov budoval . A ja sa považujem za človeka, ktorý je novým veciam otvorený. Preto ma jeho idea zaujala. Nestáva sa mi totiž každý deň, že by mi písal niekto, kto ma našiel na základe mojich terajších článkov a chcel, aby som sa stal súčasťou niečoho nového, začínajúceho. 

Po pár dňoch som sa mu ozval s (preňho) radostnou správou, že budem rád, ak budem môcť prispievať na jeho blog. V prípade, že si myslíš, že tento článok píšem len preto, aby som si šplhol alebo že za to nebodaj niečo mám, mýliš sa. Všetky veci predsa nemusíme robiť pre peniaze. Ja v tomto napríklad vidím spôsob prezentovať sa, podeliť sa so svetom o svoj názor a sledovať reakcie druhých. 

Verím v to, že Lukáš s týmto projektom zájde ďaleko. Pretože v to verí on sám. Verím v to, že aj týmto spôsobom sa dá vybudovať vlastná značka (a nemám na mysli Adidas či Nike). A keď nie, život ide ďalej, akokoľvek si ale môžem povedať, že som vyskúšal niečo nové. Vystúpil zo svojej konfortnej zóny a namiesto pozerania večerných správ robil niečo, čo ma baví.

A touto cestou chcem aj teba naviesť na cestu robenia toho, čo ťa baví. Si mladý, kreatívny a pravdepodobne (určite) aj lenivý. Ale taký sme všetci. Niektorým z nás však v hlave zažne tá pomyselná žiarovka (áno, tá žiarovka nie je skutočná) a celý život nechcú robiť iba to, čo sa od nich žiada.

#RBMČMB

 

 

|Vikulkov kútik|Prečo som sa rozhodol “budovať svoju značku” a písať pre MAOI?
Hodnotenie článku
About The Author

Viktor Šmidák

Mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle. Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor.

Leave A Response

* Denotes Required Field