|Vikulkov kútik| Aké príležitosti má mladý človek?

Častokrát počúvam, že mladí ľudia sú pasívni, leniví, v skratke sa riadia mottom “ako bude, tak bude”. Nie je to ale o tom, že by tu pre nich nič nebolo alebo nebodaj preto, že by nemali vôkol seba príležitosti. Ide skôr o to, že ich ani nehľadajú.

Mal som 15 a myslel som si, že mám ešte málo rokov na to, aby som sa niekde angažoval. Chyba. O niekoľko mesiacov na to som našiel projekt s názvom KomPrax. Ak máš záujem, určite si o tom prečítaj. Ja som si odtiaľ odniesol nielen kopu skúseností, ale aj znalosti o tom, ako využiť fakt, že náš štát je v Európskej únii vo svoj prospech.

Hovorím o rôznych školeniach, akciách, výmenách, pobytoch… Je toho naozaj veľa. Stačí sa iba zaujímať. Možnosti sú všade naokolo. A to nepíšem len preto, že mi o tom hovoril kamarát kamaráta. Toto všetko môžem písať z vlastných skúseností. Ak chceš teda cestovať po zahraničí, vedz, že sa to dá. A dá sa to takmer bez peňazí.

Ďalšia z alternatív, ktorým sa v poslednej dobe plánujem venovať viac sú rôzne akcie, eventy. Tých je takisto neúrekom a je len na tebe, čo ťa zaujíma. Ja osobne by som do budúcna išiel rád cestou podnikania. Stačilo mi pár minút za počítačom na to, aby som našiel pre mňa to pravé, orechové, so vstupom zadarmo. Je to v hlavnom meste, ale cestujem rád, vlaky sú bezplatné, o to lepšie.

S príchodom Slovenska do Európskej únie sa teda neotvorili iba hranice trhu.  Omnoho prístupnejšie sú aj hranice poznávania, objavovania a nových šancí. Chceš cestovať? Cestuj! Chceš sa vzdelávať? Vzdelávaj sa! Chceš spoznať druhé kultúry? Spoznávaj! Hlavne prosím nehovor, že sa to “nedá”.

|Vikulkov kútik| Aké príležitosti má mladý človek?
Hodnotenie článku
About The Author

Viktor Šmidák

Mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle. Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor.

Leave A Response

* Denotes Required Field