Ako som sa dostal do inkubátora len s nápadom?

Ak si už čítal nejaký ten článok odo mňa, mohol si si všimnúť, že skoro v každom jednom nabádam čitateľov aby sa dostali zo svojej komfortnej zóny a začali niečo robiť. Niečo, čo ich bude napĺňať, zamestnávať a zlepšovať ich budúci život. A aby si si nemyslel, že to píšem len tak, a sám som celý čas zatvorený doma za svojím počítačom, dnešný článok by som rád venoval tomu, aké jednoduché je presadiť sa s myšlienkou a začať tak tvoriť svoju potenciálne svetlú budúcnosť.

Celé to začalo nápadom môjho internetového kamaráta, s ktorým si píšeme či voláme už dlhšie. Spoznali sme sa cez portál, na ktorý sme pravidelne obaja prispievali. V jeden obyčajný deň mi napísal, že by bolo super vytvoriť stránku, ktorá by zhromažďovala redaktorov ako aj portály, ktoré by vyhľadávali články. Spojil by sa tak dopyt s ponukou.

Takýchto nápadov sme týždenne vyprodukovali niekoľko, no ako rýchlo prišli, tak aj odišli. Tento bol ale asi výnimočný, pretože sme sa s ním dostali až do inkubátora, ale nepredbiehajme.

Čas plynul, nápady sa obmieňali, no všetko sa to pohybovalo na rovine teoretickej. Až jeden deň prišiel tento kamarát s riešením, akým sa presadiť. A tým bol inkubátor určený pre nápady od študentov stredných škôl. V prípade úspešného výberového interview by sme mali nárok na sumu 4 000€, za ktorú by sme mohli náš malý “startup” rozbehnúť.

A myšlienka to bola očividne dobrá. Za pár dní sme všetko vyšperkovali, pripravili sa na interview, s ktorým nám mimochodom veľmi pomohol aj Lukáš, zakladateľ MAOi.sk a čuduj sa svete, vybraní sme naozaj boli.

Tento článok som nepísal za účelom povyšovania sa, ani chválenia. Skôr mi ide o to, aby si videl, že sa to dá. Aby si si nemyslel, že obyčajní ľudia to nemôžu nikam dotiahnuť. Aby si vedel, že čo to z toho, čo píšem už aj skúsené mám.

PRETOŽE PRESADIŤ SVOJ NÁPAD NEBOLO NIKDY ĽAHŠIE

Ako som sa dostal do inkubátora len s nápadom?
Hodnotenie článku
About The Author

Viktor Šmidák

Mladý chalan, ktorý popri škole stíha všetko, okrem školy. Baví ma presadzovanie samého seba či už v tíme alebo v úlohe jednotlivca. Rád si o sebe myslím, že som trošku iný ako ostatní, čo by som rád dokázal, nebyť mojej lenivosti a silne vyvinutej slabej vôle. Moja záľuba v písaní pramení z viery, že si druhá strana rada vypočuje môj názor.

Leave A Response

* Denotes Required Field