Leto, voda láka, postavme snehuliaka

Leto, voda láka, postavme snehuliaka_Cover

Čo? Akého snehuliaka mám postaviť? Chalan, tebe úplne drbe, veď je leto,… Choď si radšej vypiť, alebo už nepi… Áno, aj toto si možno teraz hovoríš po prečítaní názvu článku. Tak poďme k veci, aby som ti krátko a výstižne vysvetlil čo som tým chcel povedať.

Tento článok je opäť jedným z MAOi freestyle nindža dielne a tvorím ho na kolene pod altánkom na chalupe popri popíjaní Captain drinku. Už 3 týždne sa ho chystám napísať, za čo sa ospravedlňujem. Teda nie, neospravedlňujem, lebo ja som lenivý tvor, nehanbím sa za to a je mi tak dobre 🙂

Lenivosť v týchto letných mesiacoch nie je len taká obyčajná lenivosť, s ktorou bojujem počas zvyšných mesiacov v roku. U mňa to má svoje opodstatnenie. Počas letných dní idem na takzvanom letnom režime, kde sa snažím predovšetkým o vnútornú pohodu. Okej, takto to má snáď každý – možno. To beriem.

Letné osvieženie, ktoré podporuje myslenie inak

Letné osvieženie, ktoré podporuje myslenie inak

Rozdiel je však v tom, čo pre mňa znamená pojem vnútorná pohoda a aké činnosti vykonávam. Vnútorná pohoda je pre mňa najmä o tom, že riešim podstatne menej pracovných úloh ako býva mojim zvykom. Nechávam priestor a čas na „zrenie“ myšlienok, či už v pracovných, alebo osobných projektoch. Zameriavam sa najmä na moju osobnosť a činnosti, ktoré ma bavia najmä v lete a zároveň si upevňujem svoju víziu na tento, ale aj na nasledujúce roky.

Grilovanie, kúpanie, pitie, zábava, zážitky, športy, dobrodružstvá, či len bezduché ležanie na lehátku pred chalupou sú bežnými činnosťami, ktorým sa venujem aj v pracovných dňoch. Tým chcem povedať, že aj TY, keď teraz čítaš tento článok (začo ti ďakujem, ale po dočítaní padaj von a užívaj leto) by si mal mať jasno v tom, čo chceš v lete zažiť.

Čo si jak? Lukáš & Peter grilujú...

Čo si jak? Lukáš & Peter grilujú…

Ak to tak nie je, napíš si minimálne jeden zážitok, jedno miesto, ktoré chceš navštíviť, šport, ktorý chceš vyskúšať, alebo čokoľvek, čo chceš realizovať v priebehu nasledujúcich týždňov. Neodkladaj to na POTOM, urob to TERAZ!

Chcem, aby si si vedome stanovil aspoň jeden zážitok a pracoval na ňom. Potom pochopíš, že leto si vieš neskutočne užiť, budeš tráviť viac času vonku s priateľmi, zabávať sa a zažívať nové dobrodružstvá a nie stavať snehuliakov …

Dobré a čo ten snehuliak? Ten snehuliak slúži k tomu, aby si sa zamyslel nad sebou a viac sa venoval činnostiam, ktoré môžeš vykonávať v lete a nie v zime – zameraj sa na seba a svoje túžby. Inak povedané, venuj sa zábave, oddychu, kúpaniu, grilovaniu, … práca, vzdelávanie, počítač, či nové návyky počkajú v jeseni a v zime.

V závere malé upozornenie, že blog MAOi ide tiež na letnom režime, preto sa priprav, že články budú sem a tam, tam a sem. Na jeseň máme pripravené novinky a také šupy, že odpadneš 🙂 Teraz padaj von a užívaj letné dni – a nepreháňaj to s chytaním pokémonov dobre?

Leto, voda láka, postavme snehuliaka
Hodnotenie článku
About The Author

Lukáš Franko

Kreatívec s kopou nápadov v hlave, ktorý kreslí myšlienkové mapy. Pomáha ľuďom premeniť ich nápad na projekt a podnikanie. Navrhuje, vizualizuje a realizuje mapu digitálnych stratégií zameraných na sociálne média. Jeho poslaním je inšpirovať druhých, aby robili to, čo ich baví, boli sami sebou a nechali si za to platiť.

Leave A Response

* Denotes Required Field