Kávová kultúra digitálneho nomáda v pohodlí domova

Kávová kultúra digitálneho nomáda Lukáša Franka

Kávová kultúra bola témou počas mesiaca apríl 2016 v mojej mape digitálneho nomáda pre tento rok. Patrilo by sa, aby som vám aspoň trošku načrtol o čom to tu vlastne píšem. Začiatkom tohto roka som si naplánoval na každý mesiac niečo nové, niečo čo budem skúmať a venovať sa tomu do hĺbky. Samozrejme, okorenil som si to pridaním určitého návyku počas tohto mesiaca, čiže je to skutočne zaujímavé. O tejto mape digitálneho nomáda, si budete môcť prečítať už čoskoro v samostatnom úvodnom článku, kde vysvetlím, čo je mapa digitálneho nomáda, prečo som rozhodol si ju vypracovať a čo mi táto nekonvenčná mapa prináša do môjho osobného i pracovného života.

Teraz však poďme k téme, ktorou bola v apríli kávová kultúra. Počas tohto mesiaca som sa detailnejšie zameral na kávu, jej prípravu a predovšetkým na jej vychutnávanie. Počas toho ako som si celý tento proces užíval, študoval rôzne zaujímavosti a odbornosť, rozhodol som sa, že si pre vás natočím video, kde ukážem vlastnú kávovú kultúru v pohodlí svojho domova, teda chalupy – ukážem vám životný štýl digitálneho nomáda doma.

Kávová kultúra digitálneho nomáda Lukáša Franka_kávové pomôcky

Kávová kultúra Lukáša Franka_Kávové pomôcky

Nejde o demonštrovanie profesionálnej prípravy kávy, nakoľko k tomu je potrebných skutočne viac vecí a hlavne kvalitných, ktoré nájdeme predovšetkým v kvalitných kaviarňach a kávových „spešl šopoch“. Išlo mi o to, aby som vás trošku stiahol do môjho sveta kávy a ukázal vám môj osobný zážitok z procesu prípravy kávy, teda espressa.

Kávová kultúra digitálneho nomáda Lukáša Franka_mletie kávy

Kávová kultúra Lukáša Franka_Mletie kávy

Video je síce trošku dlhšie ako som pôvodne plánoval (chcel som to zmestiť do 6 minút), avšak s výsledkom som celkom spokojný, nakoľko to bolo „moje poprvé“, kde som natáčal až s 3 kamerami. Poviem vám, bola to docela fuška a následné strihanie,… uff, zapotil som sa, no myslím, že výsledok stojí za to. Aj keď priznávam, že chybička sa vždy vloudila ako sa hovorí 🙂

Kávová kultúra digitálneho nomáda Lukáša Franka_hotové cappuccino

Kávová kultúra Lukáša Franka_Hotové cappuccino

Vo videu nájde môj postup pri príprave klasického espessa (ľudovo povedané presa) a taktiež postup pri príprave cappuccina (kapučína), na ktoré som si kávu mlel ručným mlynčekom.

Skutočne mi išlo najmä o podelenie sa s vami s mojou kávovou kultúrou z pohodlia domova (od expertov to má ešte ďaleko) a trošku priblížiť mapu digitálneho nomáda, v ktorej ide o to, že každý mesiac sa venujem určitej téme a snažím sa v nej zdokonaliť a tým pádom sa posúvať neustále ďalej vo svojom živote. Ak vás to zaujíma už teraz, pokojne si ma nájdite na facebooku, alebo mi napíšte email na lukas.franko@maoi.sk.

P.S.: Vedeli ste že, takzvané PICCOLO oficiálne neexistuje? Ak mi neveríte, mrknite sa na stránku piccoloneexistuje.cz

P.S. 2: Ak ste majiteľom kaviarne a máte záujem o zlepšenie služieb a zážitku pre zákazníkov, mrknite na našu Kávovú kultúru.

Kávová kultúra digitálneho nomáda v pohodlí domova
Hodnotenie článku
About The Author

Lukáš Franko

Kreatívec s kopou nápadov v hlave, ktorý kreslí myšlienkové mapy. Pomáha ľuďom premeniť ich nápad na projekt a podnikanie. Navrhuje, vizualizuje a realizuje mapu digitálnych stratégií zameraných na sociálne média. Jeho poslaním je inšpirovať druhých, aby robili to, čo ich baví, boli sami sebou a nechali si za to platiť.

Leave A Response

* Denotes Required Field