Digitálny nomád v bájnom meste bohov – Aténach

Digitálny nomád Lukáš Franko v bájnom meste bohov - Aténach_Cover

Pozdravujem všetkých nadšencov digitálneho nomádstva, teda digitálneho životné štýlu, alebo jednoducho môjho štýlu (#RBMČMB – idem si svoje). Konečne sa mi podarilo dokopať sa k produkcii videa a kratučkého článku z mojej digitálnej púti, kde cieľová destinácia bola hlavné mesto Grécka – Atény, inak povedané bájne mesto bohov. Viem, že najprv som mal zverejniť moje digitálne cesty z roku 2014 (Rumunsko a Česká Republika), no žiaľ materiály z týchto ciest mám na starom notebooku a nechcel som už dlhšie čakať. Nebojte sa, zverejním ich dodatočne, teraz však poďme na Atény.

Áno viem, bolo to už pred rokom, čiže aj touto cestou sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorým som toto videjko a článoček sľuboval už dááky ten piatoček (najmä Beyke, tej som to hovoril už 1000x:). Dúfam, že sa vám bude páčiť môj motivačný a inšpiračný video trailer, v ktorom je vykreslený príbeh z najpodstatnejších zážitkov a dobrodružstiev, ktoré som tam spolu s ďalšími účastníkmi zažil.

Chcel by som ešte krátko doplniť, že sa jednalo o pracovný trip vrámci projektu Erasmus+(mládežnícka výmena), kde som spájal príjemné s užitočným. Totiž téma, ktorá bola nosným pilierom tejto mládežníckej výmeny Erasmus+ mala veľmi blízko k problematike o ktorej som písal vo svojej diplomovej práci (ak ste ešte nevideli video o tom, ako som písal svoju diplomovú prácu, odporúčam ho ihneď pozrieť:), čiže čo to som sa priučil a konzultoval s účastníkmi iných krajín.

Prečo píšem opäť o diplomovej práci? Pretože ako býva zvykom na UNIZA, po odovzdaní diplomovej práce máte oficiálne 2 týždne príprav na štátne skúšky a obhajobu svojej práce. Avšak Lukáš je silný hrdina ľudu, ktorý bojuje za práva slabších a menej zdatných… okej to som sa asi sekol, späť k téme…

O mne je všeobecne známe, že som rebel a že skoro vždy idem proti konvenciám a zaužívaným zvykom – môže to budiť dojem, že som bludná ovečka, no verte mi, nie som. Takže preto som sa rozhodol stráviť jeden silno učiaci sa štátnicový týždeň práve v Grécku – Aténach. Chcel som načerpať silu tréningom, ako to bolo v tej rozprávke Hurkules.

Priatelia, odporúčam každému, kto bude mať možnosť odísť pred štátnicami niekam preč do zahraničia – choďte! Len to prospeje vášmu vnútornému rozpoloženiu, mysli a telu. …Aj keď, telu asi moc nie, ak neviete ako piť s rozumom, alebo ak vaše korene nepochádzajú z východných krajov našej malebnej krajiny zvanej Slovensko. Pozdravujem všetkých východňarov.

Už len taký menší skoro posledný koment, respektíve odporúčania z mojej digitálnej púti, kde som sa vydal po stopách z dávnych čias, z čias mýtov a legiend, keď boli starí bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia – či o tom bol ten seriál Herkules, kde hral Kevin Sorbo?

…Opäť som si trošku uletel, nevadí,… jednoducho Atény majú svoje čaro (aj keď teraz je práve v tej štvrti, kde sme bývali samí utečenec, čo asi nie je po chuti každého) a oplatí sa ich vidieť, teda zažiť a užiť. Mesto ba priam dýcha históriou, je tam toho veľa čo sa oplatí pozrieť a skúsiť, a áno, medzi top-ky, ktoré musíte skúsiť patrí OUZO (tradičný alkoholický nápoj – našim slangom – uz(s)ko) a samozrejme tradičná PITA s caciky dresingom. Ak by ste mali cestu do Atén, pokojne píšte na facebooku, či mailom a dám docela obšírny popis toho, čo sa oplatí pozrieť a kam treba ísť.

PS.: Počas leta sa môžete v tejto rubrike tešiť na článočky a videá z mojej plavby po Karibiku, teda po roku sa opäť vratím do čias Jacka Sparrowa. Užívajte tieto teplé dni a nezabúdajte, že myslieť a obchodovať (zarábať) sa dá aj inak.

Digitálny nomád v bájnom meste bohov – Aténach
Hodnotenie článku
About The Author

Lukáš Franko

Kreatívec s kopou nápadov v hlave, ktorý kreslí myšlienkové mapy. Pomáha ľuďom premeniť ich nápad na projekt a podnikanie. Navrhuje, vizualizuje a realizuje mapu digitálnych stratégií zameraných na sociálne média. Jeho poslaním je inšpirovať druhých, aby robili to, čo ich baví, boli sami sebou a nechali si za to platiť.

Leave A Response

* Denotes Required Field