Aj malý dar môže byť sprevádzaný veľkou milosťou

Denník digitálneho nomáda Lukáša Franka

„Aj malý dar môže byť sprevádzaný veľkou milosťou – vzácne je všetko, čo prichádza od priateľov.“  – Theokritos

Za pár dní sú tu Vianoce. Sviatky, ktoré sú spájané s oddychom a najmä darčekmi. Každý z nás túži dostať čo i len maličkú pozornosť, či malý dar. To je v poriadku. Rád by som sa však podelil o môj uhol pohľadu na dary a darovanie.

V predošlom článku s názvom „Ako starneš, uvedomíš si, že máš dve ruky“ bola video výzva zameraná na urobenie dobrého skutku. Dnes som si pre vás pripravil opäť ďalšiu video výzvu a teším sa na vaše komentáre.

Hneď, ako počuje slovo dar, darček, máme tendenciu byť v očakávaní a naše telo zaplaví lavína endorfínov. Je pravda, že teraz je čas vianočný a s veľkou pravdepodobnosťou dostanete aspoň malý dar.

Podľa môjho názoru by sme sa mali obdarovávať malými darmi oveľa častejšie, ako len na Vianoce, či narodeniny, alebo meniny. Aj malý dar môže byť nesmierne vzácny.

Ak darujeme a myslíme to skutočne vážne, teda chceme toho druhého potešiť, urobiť mu radosť, bude si to vážiť – bude to pokladať za vzácne.

Pointou je to, že hoc aj malým darom viem ukázať to, ako mi na druhom človeku záleží – inými slovami, venujem mu svoj čas a on to vidí – cení si to.

Aj malý dar môže byť sprevádzaný veľkou milosťou
Hodnotenie článku
About The Author

Lukáš Franko

Kreatívec s kopou nápadov v hlave, ktorý kreslí myšlienkové mapy. Pomáha ľuďom premeniť ich nápad na projekt a podnikanie. Navrhuje, vizualizuje a realizuje mapu digitálnych stratégií zameraných na sociálne média. Jeho poslaním je inšpirovať druhých, aby robili to, čo ich baví, boli sami sebou a nechali si za to platiť.

Leave A Response

* Denotes Required Field